Super Bowl 2016 ve Süper Kahramanlar

Super Bowl muhtemelen dünyanın en çok izlenilen, izlenmese bile bir şekilde en çok insana ulaşan spor organizasyonudur. Yani Amerikan Futbol Ligi final maçı. Bu organizasyon okadar büyük ki maç öncesi sonrası yada molalarda reklamların 30 saniyesine 5 milyon dolar biçiyorlar. Tabi dev firmalar için bu rakamlar getirileri karşısında fazla bir önem arz etmiyor. Bunun dışında içinde olmasanız bile farketmemek imkansız Holywood dünyası çok ciddi bir biçimde yüzünü çizgiroman uyarlamalarına döndü. Bunun sebebi tabi ki geek kültürünün hem hali hazırda ciddi bir takipçi kitlesi olması hemde takip etmeyenlerin dahi çok rahat dikkatini çekebilecek dev yapımlar olması. Önümüzde ki 10 yıl boyuncada sinema dünyasında en çok izlenilen filmler bu filmler olmaya devam edecek. 2016 ise sinemada ki bu değişimin en çok göze batacağı yıllardan bir tanesi. Bu sene bir çok çizgiroman uyarlaması film vizyona giriyor. E tabi yapımcılar boş durmuyor. Bu sene Super Bowl reklamları harika çizgiroman uyarlaması filmlerin tv spotları ile doldu taştı. Aşağıda Deadpool, Batman vs Superman, X-men Apocalyps ve Captain America Civil War filmlerinin yeni spotlarını izleyebilirsiniz. Bu arada Batman vs Superman filminin en ciddi sponsorlarından birtanesi Türk Hava yolları. Bu arada bu kadar kapsamlı el kol bağlayan bir reklam anlaşması görmek pek kolay değil. Adamlar resmen Türk Hava Yolları için filme yeni sahneler eklemişler ve SuperBowl reklam spotları ise tümüyle Türk Hava Yolları olmuş. İlginç…

Super Bowl finalinin 50.sini ise Denver Broncos, Carolina Panters’i 24-10 yenerek kazandı.

 Ve tabi fragmanlar karşınızda.

Amir Khan, Saul Alvarez’i Yenerek Tarih Yazacağını Söyledi

İngiliz boksör Amir Khan WBC (World Boxing Council) dünya orta siklet şampiyonluğu ünvanı için 7 Mayıs’ta Meksikalı efsanevi Boksör Saul ”Canelo” Alvarez’i yenmek için hazır olduğunu ve tarih yazacağını söyledi. Eski süper hafif siklet dünya boks şampiyonu olan Amir 2014 yılında bir üst kilo seviyesine çıkmıştı. Maç yeni yapılan ve 20 bin seyirci kapasiteli T-Mobile arenada yapılacak ilk büyük maç olma özelliğine sahip.

Bildiğiniz gibi Alvarez kariyerinde ki tek yenilgiyi Floyd Mayweather’a karşı almıştı. Kendinden emin gözüken Amir ise bunu tekrar başarabilecek isim olduğuna inanıyor. Amir’in koçu Virgil Hunter üzerine çok çalıştıkları bir planları olduğunu söyledi. Amir ise kendisi de dahil herkesin Alvarez’in harika bir dövüşçü olduğunu bildiğini ve onu yenebilirse dünya boks tarihine geçeceğini söyledi. Meksikalı boksörlerin en önemli özelliği genelde çok hızlı olmalarının yanında çekiç gibi sert yumruklara sahip olmaları oluyor. Aslına bakarsanız bu güçlü kombin saldırıları yapabilen boks kültürü doğasının zorluğu gereği çok az boksör yetiştirebiliyor. İşte bu kültürün en iyi temsilcilerinden olan Alvarez bakalım bu sefer neler yapabilecek. Daha da önemlisi Amir inancını ringe dökebilecek kadar çalışkan ve iradeli olabildi mi?

Aşağıda Amir ve Alvarez’in kısa görüntülerini bulabilirsiniz.

Amir Khan

Saul Alvarez

 

https://platinispor.com/kategori/spor-branslari/dovus-sporlari/

Avusturalya Açık- Serena Williams vs Maria Sharapova

Avusturalya Açık çeyrek finalde tenis severleri her daim heyecanlandıran 2 rakip karşı karşıya geldi. Dünya 1 numarası Abd’li Serena Willams ve muhtemelen tüm zamanların en popüler ve başarılı oyuncularından Rus Maria Sharapova.

Willams 6-4 ve 6-1’lik setler ile maçı rahat bir şekilde kazandı.  Bu arada bu galibiyet Serena’nın Maria karşısında ki 18. galibiyeti oldu.

Serena Willams yarı finalde 4 numaralı seribaşı Agnieszka Radwanska ile karşılaşacak.